Що потрібно знати про акумулятори?

Rolinke Heideman|5 minutes to read

Про акумулятори можна сказати більше, ніж більшість людей очікує. Великий акумулятор – це фактично сукупність менших батарейок у корпусі. Акумулятор накопичує та віддає енергію. Акумулятори складаються з одного або кількох елементів, з’єднаних між собою, в яких відбуваються хімічні реакції, внаслідок чого вони є джерелом електроенергії. Доступні різні типи, наприклад, батареї для запуску транспортного засобу чи машини, для безперервного живлення або для підтримки електричних установок. З цієї статті ви дізнаєтеся, що вам потрібно знати про акумулятори, як збільшити напругу або ємність акумулятора. Ви прочитаєте про стан заряду акумуляторів, що зберігаються, і про те, що робити у разі проблем з продуктом.


Види акумуляторів

Можна виділити три типи акумуляторів. Вони відрізняються конструкцією і застосуванням. Кожна з них має різну функцію.

Акумулятор стартерний

Завдання стартерного акумулятора - вивільнити якомога більше енергії за одну мить для запуску двигуна. На ринку ми можемо знайти багато типів стартерних акумуляторів, які часто виглядають однаково, але насправді відрізняються конструкцією та призначенням.

Найпопулярнішими стартерними батареями є традиційні свинцево-кислотні батареї з рідким електролітом, які використовуються в стандартних автомобілях, без зайвої електроніки та надмірної потреби в електроенергії. Проте з розвитком технологій AGM (Absorbent Glass Mat) і GEL (гелеві) акумулятори, а також EFB (Enhanced Flooded Battery), AFB (Advanced Flooded Battery), EMC (Enhanced Cycling Mat) стають все більш популярними.

Акумулятори AGM – рідкий електроліт поглинається в сепараторі зі скломату. Використовується в автомобілях із системою «Старт-Стоп» і великою електричною установкою.

Гелеві акумулятори – це розчин сірчаної кислоти з домішкою гелеутворювача (наприклад, шляхом додавання кремнезему), в результаті чого утворюється електроліт у вигляді гелевої маси. Акумулятор можна встановити в будь-якому положенні, він герметичний.

Акумулятори EFB, AFB, EMC – Вони характеризуються більшим резервуаром електроліту, пластинами зі сплаву свинцю, кальцію та олова та двосторонніми сепараторами з мікроволокна з поліетилену та поліестеру. Використовується в автомобілях із системою «Старт-Стоп» і великою електричною установкою.


Напівтягова акумуляторна батарея

Напівтягова батарея є батареєю подвійного призначення. Він може запускати автомобіль або машину, а також приводити в рух електричну машину.


Тягова акумуляторна батарея

Даний тип акумулятора має велику ємність і призначений для живлення різних типів транспортних засобів і пристроїв. Тягова батарея подає електроенергію дуже повільно і може розряджатися на 80%.

Перегляньте повний асортимент стартерних, напівтягових і тягових акумуляторів Kramp, натиснувши тут



Який акумулятор вибрати і як ним користуватися?

Батареї призначені для різноманітних застосувань у різних транспортних засобах, машинах і стаціонарних конфігураціях, таких як генератори. По-перше, потрібно добре подумати, для чого потрібен конкретний акумулятор. Чи буде він використовуватися в транспортному засобі з великою кількістю електроніки, додатковими пристроями, що споживають електроенергію, тощо. Чи, можливо, просто для запуску двигуна?

Спочатку батарея була призначена для запуску двигуна, але сьогодні вона має бути здатною робити більше, зокрема пропонувати велику кількість електричної підтримки. Сучасні електричні з’єднання та функції в транспортних засобах також відомі як готельні функції, і їх використання включає живлення холодильної камери, GPS або маяків.



Як збільшити напругу або ємність акумулятора?

Якщо вам потрібна більша ємність або напруга, можна використовувати дві батареї, таким чином створюючи так звану послідовну або паралельну схему. Докладніше про ці два варіанти читайте нижче.

● Послідовна схема: Потрібно більше напруги? Наведена нижче конфігурація передбачає розміщення двох однакових батарей поруч. Позитивний (+) полюс однієї батареї з’єднується з негативним (-) полюсом іншої, і таким чином ви отримуєте 24 В замість 12 В. Ємність (Ah) залишається незмінною. На малюнку нижче це 105 Ah.

Конфігурація послідовної схеми

● Паралельна схема: Вам потрібна більша ємність (Ah)? З’єднайте позитивний (+) полюс однієї батареї з позитивним (+) полюсом іншої та негативний (-) полюс з негативним (-) полюсом. У паралельному ланцюзі батарей напруга залишається 12 В, але ємність збільшується вдвічі. Паралельний ланцюг на малюнку нижче дає 210 Ah.

Конфігурація паралельної схеми

Зберігання та обслуговування

Вимірювання - це ключ!Якщо акумулятор зберігається протягом тривалого часу, кожні три місяці вимірюйте напругу та перевіряйте його стан, наприклад, за допомогою тестера акумулятора. Повністю заряджену батарею можна зберігати довше, а отже, вона має подовжений термін служби. Бажано завжди підтримувати стан заряду вище 12,5 В. Якщо значення падає нижче 12,5 В, батарею потрібно зарядити. У таблиці нижче показано, що робити з батареями в різних ситуаціях.

Стан заряду акумуляторів, що зберігаються

Що робити в разі проблем з акумулятором?

Звичайно, проблеми можуть виникнути завжди, але не завжди винен сам акумулятор. Іноді проблема виникає через те, що батарея неправильно підібрана до застосування, або через несправність у ланцюзі живлення. Акумулятор виглядає пошкодженим? Перш ніж шукати новий, перевірте наступне:

  • Тип / застосування *
  • Напруга (V)
  • Ємність (Ah)
  • Стовпи, кріплення та проводка
  • Перевірте струм зарядки генератора
  • Виміряти енергоспоживання стартера

* Чи має автомобіль кілька користувачів, які використовують його розширені функції? Якщо так, то виникає питання, чи все ще є правильним вибором стандартний стартерний акумулятор.

Ви все ще маєте проблеми після перевірки наведеного вище? Схоже, ваш початковий діагноз був правильним - акумулятор несправний. Часто несправність або вихід з ладу акумулятора відбувається через неправильне обслуговування. Тому важливо правильно поводитися з акумулятором, регулярно перевіряти заряд, а по можливості перевіряти стан електроліту і доливати дистильовану воду. Також варто тримати батарею в чистоті. Правильно обслуговуваний акумулятор прослужить кілька років без неприємних сюрпризів.

Корисно знати, що нові батареї повинні спочатку виконати певну роботу, перш ніж вони досягнуть певних значень. Перевірка нового акумулятора часто дає невірні дані.



Зарядка акумулятора

Для сучасного акумулятора потрібен сучасний цифровий зарядний пристрій. Якщо у вас ще немає цього необхідного інструменту, перегляньте нашу пропозицію цифрових зарядних пристроїв.

Крім самостійної перевірки стану заряду за допомогою вольтметра, ви також можете виміряти, чи достатня ємність акумулятора. Це робиться за допомогою цифрового тестера батареї. Кількість вольт може бути достатньою, але якщо ємність занадто мала, акумулятор не зможе забезпечити необхідну потужність.



Згадаймо про утилізацію

Усі старі та використані батареї підлягають переробці. Відповідальна утилізація використаних або пошкоджених батарей надзвичайно важлива. Пункти прийому можна знайти в багатьох майстернях, у торговців брухтом і центрах переробки побутових відходів. Ви можете знайти поради щодо переробки батарей у вашому регіоні на веб-сайті місцевої влади.


Маєте запитання щодо використання акумулятора, вимірювань чи вибору правильного товару? Не соромтеся зв’язуватися з нашими фахівцями з продукції, надсилати електронний лист на office_ua@kramp.com і переглядати акумулятори в нашому інтернет-магазині.

Якщо ви є клієнтом Kramp, ви можете придбати ці продукти на www.kramp.com/shop-ua/uk/. Якщо ви роздрібний клієнт, ви знайдете їх у дилерів Kramp, знайти дилера можна натиснувши тут.

Share on
Rolinke Heideman

This article was written by:

Rolinke Heidemanknowledgecenter@kramp.com