Все, що потрібно врахувати при виборі електричного паркану

Firdaouss Amchich|5 minutes to read

Перше, що потрібно визначити, купуючи електричну огорожу для вашої ферми, це те, чого ви хочете досягти. Хочете захистити своїх тварин, утримуючи їх в середині пасовища? Або ви хочете стримувати інших тварин за межами вашого пасовища? Вам також потрібно буде обрати між постійним електричним парканом або мобільною електроогорожею. Ще один варіант – електрифікувати існуючу звичайну огорожу. Детальніше про це ви можете дізнатися в нашій статті «Що таке електроогорожа?».

Намітьте види тварин, які ви хочете тримати всередині або зовні вашої електрифікованої огорожі, і виміряйте довжину огорожі.


Який тип огорожі підійде вашим тваринам?

Якщо ви хочете з’ясувати, який тип огорожі є найбільш підходящим, вам потрібно врахувати розмір місцевості, призначення електроогорожі та вид тварин.


Велика рогата худоба
Електроогорожі для великої рогатої худоби можна побудувати декількома способами, в залежності від того, з якою худобою ви маєте справу. Молочні корови є одними з тварин, яких найлегше утримувати в електричній огорожі, оскільки вони відносно повільні та звикли до щоденного контакту з людьми. Електроогорожа для м'ясної худоби ВРХ вимагатиме пристрою з більш високою енергією імпульсу. Така електроогорожа для корів повинна бути здатна впоратися з сильними, важкими, а у випадку з биками іноді агресивними тваринами.


Вівці
Майже цілий рік вівці живуть на відкритому повітрі. Вовна, яка зберігає їм тепло та затишок у несприятливих погодних умовах, є причиною того, що так важливо вибрати правильний паркан. Оскільки овеча шерсть ізолює їх, вони краще за інших тварин витримують удари. У вас є луг, на якому містяться лише вівці? Тоді достатньо огорожі зі стовпів і овечого дроту. Однак у деяких випадках вам може знадобитися додатковий захист; встановлення дроту живлення може завадити вівці втекти або десь застрягти.


Свині
Свині дуже розумні, а також добре плавають. Ці дві характеристики показують, наскільки важливо мати правильний електричний паркан. Деякі люди вважають, що сусідня канава є достатньою перешкодою. Але саме тому, що свині так добре плавають, це неправильний підхід до утримання свиней.

Розплідних свиней легко контролювати за допомогою електричної огорожі, оскільки вони мають помірно волохате тіло та великі мокрі носи. Свині — розумні тварини, вони швидко вчаться поважати й уникати електричних парканів.


Коні
Коні - дуже чутливі тварини. Вони швидкі та від природи рухливі тварини. Тому важливо вибрати таку лугову огорожу, яку ваші коні добре бачать, щоб уникнути випадкових пошкоджень і страждань. 


Дикі тварини
Вічна проблема, з якою стикаються фермери повсюди - це збитки, завдані дикими тваринами. У деяких районах найнебезпечнішими тваринами, які завдають найбільших втрат урожаю, є дикі кабани. Огорожу від кабана можна зробити з використанням звичайного дроту (1,2 мм) і потужного електризатору. Вона також може бути обладнана колючим дротом для забезпечення фізичного бар’єру навіть у разі втрати електроенергії. Однак пам'ятайте, що колючий дріт ніколи не можна підключати до джерела живлення.

Чималої шкоди посівам завдають і олені. Традиційні огорожі є неефективними бар'єрами проти оленів; електричний паркан, швидше за все, буде ефективнішим стримуючим засобом і дієвим засобом боротьби.


Дикі кролики та зайці
Дикі кролики та зайці також можуть завдати серйозної шкоди врожаю. При плануванні електроогорожі необхідно враховувати той факт, що дикі зайці або кролики мають набагато густішу шерсть, ніж у домашніх. З цієї причини вони менш чутливі, а їхнє хутро виконує особливий тип ізоляції. Це означає, що коли ви обираєте електрогенератор для огорожі, потужність пристрою є життєво важливою мірою. Досить потужний електризатор створить безпечний, але болючий імпульс, який навчить шкідника не заходити на захищену територію. У деяких випадках сітки також можуть забезпечити бажаний результат.

Будівництво електроогорожі
При будівництві огорожі зазвичай використовують дерев’яні, склопластикові або пластикові стовпи. Як орієнтир для вашої електричної огорожі ви можете вибрати стрічку, кручений пластиковий шнур або сталевий дріт. Якщо ви будуєте огорожу, щоб худоба не намагалася втекти, найкращим рішенням буде використання стрічки. Стрічка більш помітна для тварин, тому вони рідше випадково до неї наближаються. Коли мова йде про захист посівів від диких тварин, слід використовувати сталевий дріт, оскільки він набагато міцніший.


У нашому магазині представлені різні види ізоляторів; Ви знайдете різні ізолятори, розроблені спеціально для стрічок, мотузок і дроту. Також можуть знадобитися кутові ізолятори, які можна вибрати як для мотузок, так і для стрічок.


Ізолятор для воріт використовується разом з ручкою для воріт для вбудовування воріт в електроогорожу, щоб можна було вільно відкривати та закривати периметр огорожі. Також можна використовувати готові комплекти воріт.


Дуже важливою частиною електричного паркану є його заземлення, щоб гарантувати зворотний потік струму від землі до джерела живлення. Кількість заземлювачів залежить від довжини огорожі. Прути повинні бути достатньо довгими, щоб досягати глибших і вологих ділянок землі. Вологий ґрунт краще проводить електрику.


Кількість напрямних, які ви використовуєте, залежить від території, для якої ви будуєте паркан. Для кабана, наприклад, рекомендуються три сталеві дроти довжиною від 25 до 75 см. Максимальна відстань між стовпами – 15 метрів.


Дріт для дерев'яних стовпів кріпиться на різних типах ізоляторів, щоб зберегти безперервність провідності та захистити їх від втрати електроенергії через електричну огорожу.


Не рекомендується встановлювати електричну огорожу між деревами або живоплотом; втрата рослинності спричинить втрату натягу стрічки, мотузки чи дроту, що зменшить їх ефективність. Також важливо, щоб електричний паркан був чітко видимим і чітким, а не частиною природного ландшафту, щоб, наприклад, коні сприймали паркан як остаточну межу, яку неможливо перетнути.


З'єднувачі 
Завжди підключайте провідники за допомогою відповідних з’єднувачів, щоб запобігти короткому замиканню або поломці. Для з’єднання стрічки зі стрічкою, наприклад, потрібен особливий вид з’єднувача. Короткий вибір типу роз’єму може підірвати цілісність вашої електричної огорожі. Повний асортимент ви знайдете в інтернет-магазині Kramp тут.


Натягувачі
Натяжний пристрій є безцінною частиною будь-якої надійної електроогорожі. Як і слід було очікувати, він підтримує правильний натяг, щоб забезпечити безпечний і ефективний бар’єр. Доступні різні моделі для дроту, мотузок і стрічок.


Удар блискавки
Електричні огорожі є ідеальним провідником блискавки. З цієї причини, якщо ви знаєте, що наближається потужний шторм, варто заздалегідь від’єднати електричну огорожу, щоб захистити огорожу, джерело живлення та своїх тварин.

Електрифіковані дротяні прилади часто оснащуються вбудованим захистом від блискавок. Однак це може бути корисним для додаткового захисту пристрою; інвестувати в блискавковідвідник для огорожі – це невелика ціна за спокій, який він забезпечує.


Джерело живлення
Якщо є можливість живити вашу електричну огорожу через мережу, це, мабуть, найбільш безпроблемний шлях. Існують різні електрогенератори для парканів, призначені для підключення до електромережі.

Якщо ви не можете під’єднатися до електромережі, один із варіантів – джерело живлення від батареї 12 або 9 В. Ви також можете розглянути одну з моделей, яку можна підключити до сонячної панелі,  що дозволить заряджати акумулятор і уникнути повного розряду.

Тестери огорожі
Вольтметр покаже вам точний стан вашої огорожі. Він вимірює напругу на електроогорожі та дозволяє перевірити роботу заземлювача та електроогорожі.


Попереджувальні знаки
Ми дуже рекомендуємо розміщувати попереджувальні знаки, щоб сповіщати перехожих про будь-яку електричну огорожу на вашій території, щоб зменшити ймовірність нещасних випадків і зменшити вашу відповідальність.


Якщо вам потрібні більш конкретні вказівки щодо електричних парканів або поради щодо сумісних товарів, які найбільше підходять для вашої конкретної власності, зв’яжіться з нашими спеціалістами по роботі з клієнтами. Ви також можете зв’язатися з нами за адресою knowledgecenter@kramp.com.

Share on
Firdaouss Amchich

This article was written by:

Firdaouss Amchichknowledgecenter@kramp.com